Logo MOPS Łaskarzew

"DOBRY START" ŚWIADCZENIE 300 PLUS

"Dobry start" 300 zł dla ucznia

"Dobry start" dla każdego uczącego się dziecka. Rząd ustanowił program, na podstawie którego rodziny otrzymają raz w roku 300 zł na każde dziecko uczące się w szkole - bez względu na dochody.

Dla kogo wsparcie?

Świadczenie "dobry start" przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczace się w szkole otrzymają wsparcie do ukończenia przez nie 24 roku życia. Rodzina może liczyć na wsparcie niezależnie od posiadanego dochodu.

 
WAŻNE! świadczenie nie przysługuje osobom uczącym się w szkole wyższej, uczniom szkół policealnych oraz szkół dla dorosłych, a także dzieciom odbywającym roczne przygotowanie przedszkolne (odbywającym je zarówno w przedszkolu jak i w szkole).
 
Jak otrzymać świadczenie 300 plus
Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić rodzic, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka, w przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej - rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.
 
Kiedy złożyć wniosek?
Wniosek można składać od 1 lipca drogą elektroniczną przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz bankowość elektroniczną. Od 1 sierpnia drogą tradycyjną (papierową) w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łaskarzewie, ul. Rynek Duży 32.
WAŻNE! Wniosek należy złożyć do 30 listopada.
 
Złożenie wniosku w lipcu lub w sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach, to pomoc do rodzin trafi w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku.
 
 
W celu poprawnego uzupełnienia wniosku należy podać numery PESEL wszystkich członków rodziny, adresy szkół, do których uczęszczają dzieci oraz numer konta bankowego.
 
Więcej informacji na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej: https://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wszystkie/dobry-start/

MOPS Zaprasza

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.